Kiedy zamówić projekt ogrodu?

 

Kiedy zamówić projekt ogrodu?

Rozpoczynamy budowę domu. W przyszłości zamierzamy urządzić ogród. Ponieważ zupełnie się na tym nie znamy, postanowiliśmy zwrócić się o poradę do projektanta. Kiedy najlepiej zamówić projekt ogrodu, co powinien on zawierać i jakie poniesiemy koszty?

Kiedy zamówić projekt ogrodu? Projekt ogrodu warto zamówić już wtedy, gdy powstaje projekt domu lub gdy zaczynamy jego budowę. Niestety, o urządzeniu ogrodu zwykle myślimy w najtrudniejszej finansowo fazie budowy – kiedy budynek już stoi, jest częściowo wykończony i możemy się wprowadzić, ale do całkowitego jego wykończenia jest jeszcze długa droga.

Wiemy, ile pieniędzy pochłonęły dotychczasowe działania i ile ich jeszcze potrzeba do zakończenia wszystkich prac. W tym czasie zwykle najskrupulatniej liczymy pieniądze i szukamy oszczędności. Trudno się wtedy zdecydować na wydanie pieniędzy na projekt ogrodu. Często więc podejmujemy decyzję o rozwiązaniu tymczasowym, czyli urządzeniu działki bez projektu. Po latach może się okazać, że są konieczne poprawki, a to znaczy, że tracimy nie tylko pieniądze na modernizację, ale też cenny czas potrzebny na wzrost roślin (szczególnie wolno rosnących drzew). Bywa też, że sadzimy drzewa w przypadkowym miejscu. Gdy urosną, utrudniają zagospodarowanie ogrodu, na przykład budowę oczka wodnego lub miejsca do grillowania. Jest to szczególnie istotne na małych działkach.

Nasze konto na FaceBooku – zapraszamy po nasze inspiracje. Można też w ten sposób skontaktować się z nami.

Kontakt: Kiedy zamówić projekt ogrodu?