Projekt zieleni na osiedlu przy ulicy Kieleckiej

Projekt zieleni na osiedlu przy ulicy Kieleckiej

Projekt zieleni na osiedlu przy ulicy Kieleckiej.

Przedstawiamy projekt zieleni na osiedlu wykonany dla osiedla przy ulicy Kieleckiej w Gdyni. Osiedle to znajduje się w zachodniej części Gdyni nieopodal rezerwatu Cisowa. Las ten widać z okien apartamentów znajdujących się na osiedlu. Można również podziwiać widoki na morze. Osiedla oferuje kameralny klimat składając się głównie z niskich budynków. Osiedle ma rodzinny charakter i tworzy zamkniętą i bezpieczną przestrzeń. Znajduje się w nim plac zabaw oraz przestrzeń przeznaczona do relaksu również dla osób dorosłych. Dodatkową atrakcję stanowią: strefa fitnes, siłownia oraz sauny dostępne tylko dla mieszkańców. W okolicy znajduje się również centrum handlowe. Kameralna atmosfera osiedla została dodatkowo podkreśla zielona przestrzeń znajdująca się między budynkami. Przestrzeń ta została wyłączona z ruchu kołowego.

Projekt zieleni na osiedlu – zieleń.

Na osiedlu zaplanowano różnorodną zieleń: wysoką oraz niską, kwitnącą przez cały rok. W części środkowej zaplanowano stworzenie zielonej wyspy. W tej części umieszczono również ławki oparte na murku zapewniające możliwość wypoczynku w cieniu roślin z widokiem na otoczenie osiedla.

Projekt zieleni na osiedlu – prezentacja.

W projekcie stworzono złudzenie optyczne na palisadach poprzez wprowadzenie polerowanej stali tworzącej efekt lustra. Stal ta została połączona z zielenią pnącą. Lustra zlokalizowane są naprzeciwko okien na parterze w budynku B2, dzięki zastosowaniu lekkiego przesunięcia odbijana jest część elewacji oraz część zieleni sąsiadującej.

Projekt zieleni na osiedlu – Komunikacja.

Ścieżki wytyczone w projekcie zostały utwardzone tworząc nawierzchnię pieszo jezdną. Biegną one w różnych kierunkach zapewniając łatwą komunikację między różnymi częściami osiedla. Skwer znajdujący się w części centralnej został umieszczony w obniżeniu terenu i został zaprojektowany z wykorzystaniem płyt poprzerastanych zielenią. Otaczają go krzewy, trzewa oraz trawy ozdobne. Na placu centralnym wyróżniają się geometryczne formy nawiązujące do estetyki całego osiedla. W części środkowej znajduje się również szerokie, swobodne przejście między schodami terenowymi. Jest tam również pochylnia dla niepełnosprawnych zapewniająca dostęp do placu wypoczynkowego.

Projekt zieleni na osiedlu – mała architektura. 

Na osiedlu dla wygody jego mieszkańców umieszczono ławki, kosze oraz stojaki dla rowerów.

Projekt zieleni na osiedlu – kontakt. 

W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu:

biuro@studiokrajobraz.pl